Obchodní podmínky internetového obchodu www.hrackyujarky.cz

Úvodní ustanovení

Internetový obchod Hračky U Jarky na www.hrackyujarky.cz provozuje společnost: (adresa provozovny)

Hračky U Jarky
Dlouhá 12
412 01 Litoměřice

Telefonní číslo: 737 278 209
IČO: 69295654
DIČ: CZ6160230813
Společnost je zapsaná dle živnostenského listu vydaného v Litoměřicích pod evidenčním číslem: 350601-9207-01,  č.j.: 6227/03-ŽÚ-1/1

Všechny prodejní ceny na stránce jsou uvedeny včetně DPH.

 

Adresa pro zasílání reklamací nebo vrácení výrobku zakoupeného přes internet:

Hračky U Jarky
Kateřina Ivančová
Dlouhá 12, 412 01 Litoměřice


e-mail: 
petr.ivanco@seznam.cz, telefonní číslo: 737 278 209

Provozní doba:
Po-Pá: 09:00 – 17:00

So: 09:00 – 11:30

 

Nákup výrobků prostřednictvím internetového obchodu www.hrackyujarky.cz. mohou fyzické a právnické osoby uskutečnit bez omezení, za předpokladu, že se budou řídit níže uvedenými pravidly.

 

Zákazník si může objednat jakýkoliv výrobek, který je v aktuální nabídce internetového obchodu. Ceny výrobků se z marketingových a obchodních důvodů mohou lišit od cen v kamenné prodejně Hračky u Jarky. Minimální částka objednávky není stanovena.

 

Způsoby a ceny doručení
Existuje několik možností, jak si po nákupu převzít svůj výrobek. Vyberte si tu, která Vám nejvíce vyhovuje:

Zaslání výrobku na adresu kurýrem
Po celém území České republiky doručujeme objednané výrobky prostřednictvím kurýra DPD nebo prostřednictvím Zásilkovny.

V případě objednávek výrobku na dobírku, je výrobek expedován do dvou dnů, nejpozději však do 8 dnů po přijetí objednávky.  V případě, že se dodací lhůta prodlouží, (maximálně však na dobu 30 dní) například z důvodu nedostatku výrobků na skladě, budeme o této skutečnosti neprodleně informovat.

Za objednané zboží lze zaplatit též převodem na účet

Lze si vybrat variantu kdy převedete částku za zboží z vašeho účtu na náš účet pomocí internetového bankovnictví, kde si v příkazu k platbě doplníte veškeré potřebné údaje a platbu odešlete anebo jednoduše pomocí chytrého telefonu načtete QR kód, který najdete na faktuře. Faktura Vám bude odeslána na Váš e-mail po potvrzení Vaší objednávky z naší strany.

V případě platby tímto způsobem Vám bude zboží odesláno do dvou dnů nejpozději však do 8 dnů po přijetí platby na náš účet. V případě, že se dodací lhůta prodlouží, (maximálně však na dobu 30 dní) například z důvodu nedostatku výrobků na skladě, budeme o této skutečnosti neprodleně informovat. O průběhu objednávky budete informováni e-mailem nebo telefonicky.

Číslo účtu pro platby bankovním převodem: 2061860257/0100

V případě nedodržení termínu 30 dní odeslání produktu si zákazník nemusí zboží odebrat a nemusí za něj platit.

Osobní odběr v prodejně Hračky U Jarky
Osobní odběr výrobku objednaného přes internetový obchod je možný na prodejně Hračky U Jarky. Výrobek se hradí osobně přímo na prodejně.

Výrobek objednaný k osobnímu odběru na prodejně Hračky u Jarky zpracováváme do 4 pracovních dnů od objednání. Ve výjimečných případech se může stát, že objednávka bude zpracována do 8 pracovních dnů. O jeho možnosti vyzvednutí budete informováni SMS zprávou nebo telefonicky

 

Výdej objednaného výrobku: 

 

POZOR,. Jméno a adresa zákazníka, který si přijde výrobek vyzvednout, musí být totožné se jménem a adresou v objednávce. Kontrolou osobního dokladu zabraňujeme výdeji objednaného výrobku jiným osobám. V případě, že chcete výrobek poslat jinou osobu, než jste uvedli v objednávce / např. z důvodu nemoci, odjezdu apod. /, informujte nás o tom předem e-mailem nebo telefonicky. Bez této změny nebude převzetí zásilky na prodejně možné.

Výrobek si můžete vyzvednout do 5 pracovních dnů od oznámení o doručení na odběrné místo. Po uplynutí této lhůty bude výrobek zařazen do prodeje.

Na odběr výrobku v prodejně Vás budeme informovat  telefonicky nebo SMS zprávou. V případě, že jste informaci o možnosti převzít zásilku neobdrželi více než 5 pracovních dnů od objednávky, kontaktujte ještě před návštěvou prodejny pracovníky internetového obchodu emailem nebo telefonicky

2. Uzavření kupní smlouvy

Vyplněním objednávky zboží ze sortimentu prodávajícího a jejím odesláním prostřednictvím formuláře na e-shopu činí kupující závaznou nabídku na uzavření kupní smlouvy. Kupní smlouva je uzavřena až potvrzením objednávky prostřednictvím elektronické pošty.

Informace o zboží a ceně uváděné prodávajícím jsou závazné. Ceny jsou prezentovány včetně DPH kromě nákladů na doručení zboží.

Prodávající umožňuje úhradu kupní ceny dobírkou, kdy kupující platí kupní cenu až při převzetí zboží od doručovatele nebo na výdejním místě zásilkovny. 

3. Doručení zboží

Prodávající dodá zboží kupujícímu kompletní, nejpozději do 8 dnů od potvrzení objednávky. V případě, že zboží není skladem se obě strany telefonicky nebo e-mailem domluví o delší lhůtě dodání (nejdéle však do 30ti dnů) a prodávající udělá vše pro to, aby zboží zajistil. V případě, že bude zboží nedostupné má kupující nárok odstoupit od smlouvy. Kupující je povinen zboží při převzetí překontrolovat. Kupující si vybere konkrétní způsob doručení při vyplňování objednávky.

Doklady ke zboží, zejména daňový doklad, návody k použití a obchodní podmínky zasílá prodávající společně s odeslanou objednávkou, Popřípadě jako přílohu e-mailem. Pokud si zákazník přebírá zboží na prodejně, převezme si doklady spolu se zbožím.

 

4. Odstoupení od smlouvy

Kupující má v souladu s § 1829 občanského zákoníku (zákon č. 89/2012 Sb.) právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů od data převzetí zboží. Dle NOZ v této lhůtě musí kupující oznámit prodávajícímu písemné odstoupení od smlouvy. Následně běží další lhůta v délce 14 dnů na vrácení zboží. Kupující musí odeslat zboží nejpozději do 14 dnů od této lhůty. Nárok máte i v případě, že objednávku učiníte po internetu s osobním odběrem na některé z našich kamenných prodejen.

Prodávající má právo na úhradu nákladů spojených s uvedením zboží do původního stavu.

Informaci o odstoupení od smlouvy a zboží k vrácení zasílejte na adresu:

Hračky u Jarky – Kateřina Ivančová
Dlouhá 12
Litoměřice 412 01

petr.ivanco@seznam.cz

Formulář odstoupení od kupní smlouvy naleznete v záložce KE STAŽENÍ

Vracené zboží prosíme dobře zabalte, aby nedošlo k jeho poškození během přepravy.

Kupující může odstoupit od smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží a to bez ohledu na způsob převzetí zboží či provedení platby. Kupující je oprávněn od smlouvy odstoupit i kdykoliv před dodáním zboží.

Odstoupení od smlouvy kupující prodávajícímu zašle nebo předá ve 14denní lhůtě. Kupující nemusí uvádět důvod, pro který od smlouvy odstupuje. Pro usnadnění komunikace je vhodné v odstoupení uvést datum nákupu či číslo smlouvy/prodejního dokladu, bankovní spojení a zvolený způsob vrácení zboží.

Prodávající je povinen kupujícímu vrátit částku plně odpovídající ceně zboží a zaplaceným nákladům na jeho dodání do 14 dnů od odstoupení od smlouvy, a to bezhotovostním převodem na účet kupujícího, nedohodnou-li se strany jinak. Nabízí-li prodávající v rámci určitého způsobu dodání zboží několik možností, je povinen kupujícímu nahradit nejlevnější z nich. Nejpozději ve stejné lhůtě je kupující povinen prodávajícímu zaslat nebo předat zakoupené zboží. Zboží musí být vráceno prodávajícímu (ne na dobírku) kompletní, a nesmí jevit známky opotřebení či poškození. Náklady vrácení zboží a uvedení do původního stavu nese kupující.

Vrací-li kupující zboží osobně v provozovně prodávajícího, vrátí prodávající výše uvedené platby do 14 dnů od odstoupení od smlouvy kupujícímu.

Prodávající není povinen vrátit přijaté peněžní prostředky kupujícímu dříve, než mu kupující zboží předá nebo prokáže, že zboží prodávajícímu odeslal.

Je-li vrácené zboží poškozeno porušením povinností kupujícího, je prodávající oprávněn vůči kupujícímu uplatnit nárok na náhradu snížení hodnoty zboží a započíst jej na vracenou částku.

Prodávající je oprávněn od smlouvy odstoupit kdykoliv před dodáním zboží, pokud není objektivně schopen z důvodů na straně třetích osob dodat kupujícímu zboží ve lhůtě přiměřené okolnostem a/nebo pokud vyjde najevo, že kupující porušil již dříve uzavřenou smlouvu s prodávajícím.

Prodávající zároveň kupujícího upozorňuje, že smlouva není uzavřena, pokud jsou zde oprávněné pochybnosti o skutečné identitě kupujícího nebo v případě zjevných chyb v uváděných informacích o zboží nebo ceně.

Kupující bere na vědomí skutečnost, že je-li se zbožím poskytnut ze strany prodávajícího také dar, je taková darovací smlouva mezi prodávajícím a kupujícím uzavřena s podmínkou, že dojde-li k využití práva spotřebitele odstoupit od smlouvy dle tohoto článku, darovací smlouva pozbývá účinnosti a kupující je povinen spolu s vráceným zbožím vrátit i s tímto zbožím poskytnutý dar. V případě, že tento nebude vrácen prodávajícímu, bude tento dar považován za bezdůvodné obohacení kupujícího.

 

Stručný přehled:

Od kupní smlouvy je možné odstoupit do 14 kalendářních dnů.

Lhůta 14 dnů začíná běžet následující kalendářní den po převzetí zboží.

Končí-li lhůta o víkendu nebo ve svátek, jako poslední den lhůty je brán nejbližší následující pracovní den.

Odstoupení od kupní smlouvy musí být dodavateli odesláno nejpozději v poslední den 14denní lhůty.
Zboží může být po dohodě vráceno i později.

Rozbalením ani použitím zboží nezaniká právo na odstoupení od smlouvy bez udání důvodu..

Zboží nemusí být vráceno v originálním obalu, avšak dodavatel má právo na úhradu nákladů spojených s uvedením zboží do původního stavu.

Je možné vrátit i zboží použité, avšak dodavatel má opět právo na úhradu nákladů spojených s uvedením zboží do původního stavu. Tyto náklady mohou teoreticky dosáhnout i plné ceny zboží.

Peníze vrátíme nejpozději do 14 kalendářních dnů od odstoupení od smlouvy, ne však dříve, než obdržíme vracené zboží (případně než prokážete, že vracené zboží nám již bylo odesláno).

U zboží, na jehož nákup byl uplatněn dárkový poukaz, Vám může být (v případě odstoupení od kupní smlouvy nebo v případě oprávněné reklamace) vrácena částka prostřednictvím náhradního dárkového poukazu.

Formulář odstoupení od smlouvy (pdf)

5. Práva z vadného plnění

Jakost při převzetí

Práva a povinnosti smluvních stran ohledně práv z vadného plnění se řídí příslušnými obecně závaznými právními předpisy (zejména ustanoveními § 1914 až 1925, § 2099 až 2117 a § 2161 až 2174b občanského zákoníku a zákonem č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů).

Zákonná práva z vad

Práva a povinnosti smluvních stran ohledně práv z vadného plnění se řídí příslušnými obecně závaznými právními předpisy (zejména ustanoveními § 1914 až 1925, § 2099 až 2117 a § 2161 až 2174b občanského zákoníku a zákonem č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů).

Prodávající odpovídá kupujícímu, že věc při převzetí nemá vady. Zejména prodávající odpovídá kupujícímu, že věc:

odpovídá ujednanému popisu, druhu a množství, jakož i jakosti, funkčnosti, kompatibilitě, interoperabilitě a jiným ujednaným vlastnostem,

je vhodná k účelu, pro který ji kupující požaduje a s nímž prodávající souhlasil, a

je dodána s ujednaným příslušenstvím a pokyny k použití, včetně návodu k montáži nebo instalaci.

Prodávající odpovídá kupujícímu, že vedle ujednaných vlastností:

je věc vhodná k účelu, k němuž se věc tohoto druhu obvykle používá, i s ohledem na práva třetích osob, právní předpisy, technické normy nebo kodexy chování daného odvětví, není-li technických norem,

věc množstvím, jakostí a dalšími vlastnostmi, včetně životnosti, funkčnosti, kompatibility a bezpečnosti, odpovídá obvyklým vlastnostem věcí téhož druhu, které může kupující rozumně očekávat, i s ohledem na veřejná prohlášení učiněná prodávajícím nebo jinou osobou v témže smluvním řetězci, zejména reklamou nebo označením, ledaže prodávající prokáže, že si ho nebyl vědom nebo že bylo v době uzavření kupní smlouvy upraveno alespoň srovnatelným způsobem, jakým bylo učiněno, anebo že na rozhodnutí o koupi nemohlo mít vliv,

je věc dodána s příslušenstvím, včetně obalu, návodu k montáži a jiných pokynů k použití, které může kupující rozumně očekávat, a

věc odpovídá jakostí nebo provedením vzorku nebo předloze, které prodávající kupujícímu poskytl před uzavřením kupní smlouvy.

Ustanovení čl. 7.4 obchodních podmínek se nepoužije v případě, že prodávající kupujícího před uzavřením kupní smlouvy zvlášť upozornil, že se některá vlastnost věci liší a kupující s tím při uzavírání kupní smlouvy výslovně souhlasil.

Prodávající odpovídá kupujícímu také za vadu způsobenou nesprávnou montáží nebo instalací, která byla podle kupní smlouvy provedena prodávajícím nebo na jeho odpovědnost. To platí i v případě, že byla montáž nebo instalace provedena kupujícím a vada nastala v důsledku nedostatku v návodu, který k ní poskytl prodávající.

Projeví-li se vada v průběhu jednoho roku od převzetí, má se za to, že věc byla vadná již při převzetí, ledaže to povaha věci nebo vady vylučuje. Tato doba neběží po dobu, po kterou kupující nemůže věc užívat, v případě, že vadu vytkl oprávněně.

Kupující může vytknout vadu, která se na věci projeví v době dvou let od převzetí. Má-li být plněno po dobu delší dvou let, má kupující právo z vady, která se vyskytne nebo projeví v této době. Vytkl-li kupující prodávajícímu vadu oprávněně, doba pro vytčení vady věci neběží po dobu, po kterou kupující nemůže věc užívat.

Má-li věc vadu, může kupující požadovat její odstranění. Podle své volby může požadovat dodání nové věci bez vady nebo opravu věci, ledaže je zvolený způsob odstranění vady nemožný nebo ve srovnání s druhým nepřiměřeně nákladný; to se posoudí zejména s ohledem na význam vady, hodnotu, kterou by věc měla bez vady, a to, zda může být druhým způsobem vada odstraněna bez značných obtíží pro kupujícího. Prodávající může odmítnout vadu odstranit, je-li to nemožné nebo nepřiměřeně nákladné zejména s ohledem na význam vady a hodnotu, kterou by věc měla bez vady.

Prodávající odstraní vadu v přiměřené době po jejím vytknutí tak, aby tím kupujícímu nezpůsobil značné obtíže, přičemž se zohlední povaha věci a účel, pro který kupující věc koupil. K odstranění vady převezme prodávající věc na vlastní náklady.

Kupující může požadovat přiměřenou slevu nebo odstoupit od kupní smlouvy, pokud:

prodávající vadu odmítl odstranit nebo ji neodstranil v souladu s čl. obchodních podmínek,

se vada projeví opakovaně,

je vada podstatným porušením kupní smlouvy, nebo

je z prohlášení prodávajícího nebo z okolností zjevné, že vada nebude odstraněna v přiměřené době nebo bez značných obtíží pro kupujícího.

Je-li vada věci nevýznamná, kupující nemůže odstoupit od kupní smlouvy (ve smyslu čl. obchodních podmínek); má se za to, že vada věci není nevýznamná. Odstoupí-li kupující od kupní smlouvy, prodávající vrátí kupujícímu kupní cenu bez zbytečného odkladu poté, co obdrží věc nebo co mu kupující prokáže, že věc odeslal.

Vadu lze vytknout prodávajícímu, u kterého věc byla koupena.

S výjimkou případů, kdy je k provedení opravy určena jiná osoba, je prodávající povinen přijmout reklamaci v kterékoli provozovně, v níž je přijetí reklamace možné s ohledem na sortiment prodávaných výrobků nebo poskytovaných služeb, případně i ve svém sídle. Prodávající je povinen kupujícímu vydat při uplatnění reklamace písemné potvrzení, ve kterém uvede datum, kdy kupující reklamaci uplatnil, co je jejím obsahem, jaký způsob vyřízení reklamace kupující požaduje a kontaktní údaje kupujícího pro účely poskytnutí informace o vyřízení reklamace. Tato povinnost se vztahuje i na jiné osoby určené k provedení opravy.

Reklamace včetně odstranění vady musí být vyřízena a kupující o tom musí být informován nejpozději do třiceti (30) dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající s kupujícím nedohodne na delší lhůtě.

Po marném uplynutí lhůty podle čl. obchodních podmínek může kupující od kupní smlouvy odstoupit nebo požadovat přiměřenou slevu.

Prodávající je povinen vydat kupujícímu potvrzení o datu a způsobu vyřízení reklamace, včetně potvrzení o provedení opravy, a době jejího trvání, případně písemné odůvodnění zamítnutí reklamace

Práva z odpovědnosti za vady zboží může kupující uplatnit osobně na adrese  kamenné prodejny  Hračky u Jarky  , telefonicky na čísle 737 278 209 či elektronickou poštou na adrese petr.ivanco@seznam.cz

Kdo má právo z vadného plnění, náleží mu i náhrada nákladů účelně vynaložených při uplatnění tohoto práva. Neuplatní-li však kupující právo na náhradu do jednoho měsíce po uplynutí lhůty, ve které je třeba vytknout vadu, soud právo nepřizná, pokud prodávající namítne, že právo na náhradu nebylo uplatněno včas.

Další práva a povinnosti stran související s odpovědností prodávajícího za vady může upravit reklamační řád prodávajícího.

Prodávající či jiná osoba může kupujícímu poskytnout nad rámec jeho zákonných práv z vadného plnění také záruku za jakost.

 

6. Reklamace

Kupující je povinen uplatnit reklamaci u prodávajícího nebo osoby určené k opravě bez zbytečného odkladu od zjištění nedostatku. Učiní-li tak písemně nebo elektronicky, měl by uvést své kontaktní údaje, popis závady a požadavek na způsob vyřízení reklamace.

Kupující je povinen sdělit prodávajícímu, jaké právo si zvolil při oznámení vady, nebo bez zbytečného odkladu po oznámení vady. Změna volby bez souhlasu prodávajícího je možná jen tehdy, žádal-li kupující opravu vady, která se ukáže být neodstranitelná.

Nezvolí-li kupující své právo z podstatného porušení smlouvy včas, má práva jako při nepodstatném porušení smlouvy.

Kupující je povinen prokázat nákup zboží (nejlépe dokladem o koupi). Lhůta pro vyřízení reklamace běží od okamžiku uplatnění (oznámení) reklamace. Kupující předá či doručí zboží prodávajícímu nebo do místa určeného k opravě současně nebo následně po uplatnění reklamace. Zboží by mělo být při přepravě zabaleno ve vhodném obalu, aby nedošlo k jeho poškození, mělo by být čisté a kompletní.

Prodávající je povinen bezodkladně, nejpozději do tří pracovních dnů, rozhodnout o reklamaci, případně o tom, že je k rozhodnutí potřebné odborné posouzení. Informaci o nutnosti odborného posouzení kupujícímu v této lhůtě sdělí. Reklamaci, včetně odstranění vady, prodávající vyřídí bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů od jejího uplatnění, pokud se s kupujícím písemně nedohodnou na delší lhůtě. Po uplynutí této lhůty má kupující stejná práva, jako by se jednalo o podstatné porušení smlouvy.

Odmítne-li prodávající odstranit vadu věci, může kupující požadovat přiměřenou slevu z ceny nebo odstoupit od smlouvy.

Záruční doba se prodlužuje o dobu od uplatnění reklamace do jejího vyřízení nebo do doby, kdy byl kupující povinen si věc vyzvednout. Dojde-li k výměně zboží nebo jeho části, uplatní se odpovědnost prodávajícího jako by šlo o koupi nového zboží nebo jeho části.

Není-li umožněno sledovat stav vyřízení reklamace on-line, zavazuje se prodávající o vyřízení reklamace kupujícího informovat podle jeho požadavku e-mailovou zprávou nebo prostřednictvím SMS.

U oprávněné reklamace náleží kupujícímu náhrada účelně vynaložených nákladů.

Formulář pro uplatnění reklamace (PDF)

7. Osobní údaje

Správcem osobních údajů poskytnutých za účelem plnění předmětu smlouvy je prodávající. Podrobnější informace o zpracování osobních údajů kupujícího jsou obsaženy v Zásadách ochrany osobních údajů.

 

8. Spory

Vzájemné spory mezi prodávajícím a kupujícím řeší obecné soudy.

Dozor nad dodržováním povinnosti podle zákona o ochraně spotřebitele (zákon č. 634/1992 Sb.) vykonává Česká obchodní inspekce (www.coi.cz).

 

9. Ochrana osobních údajů

Veškeré osobní údaje, které jsou nám svěřené, nebudou bez Vašeho souhlasu poskytnuty třetím osobám, ani jiným subjektům a bude s nimi nakládáno v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Kdykoliv můžete požádat o jejich změnu či vymazání emailem.

 

 

10. Souhlas se zpracováním osobních údajů

Svým podpisem a registrací na www.hrackyujarky.cz dávám společnosti Hracky u Jarky dobrovolný souhlas se zpracováním mých osobních údajů konkrétně jména, příjmení data narození, bydliště, telefonu a e-mailové adresy, která může být použita za účelem mé identifikace pro marketingové účely správce, tj. nabízení služeb, včetně zasílání informací o pořádaných akcích, službách a jiných aktivitách, jakož i zasílání obchodních sdělení prostřednictvím elektronických prostředků dle zák. č. 480/2004 Sb., s tím, že k těmto údajům mohou být přiřazeny i další údaje. Stvrzuji, že v mé přihlášce jsou správné kontaktní údaje a že jsem se seznámil/a s prohlášením společnosti Hračky u Jarky k ochraně osobních údajů. Svým podpisem uděluji souhlas společnosti Hračky u Jarky se zpracováním mých osobních údajů v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a v souladu se směrnicí Evropského parlamentu a Rady 95/46/ ES, o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů, který od 25. května 2018 vstoupí v platnost, a to na dobu neurčitou, do doby odvolání svého souhlasu. Souhlasím s tím, že budu informován/a o akčních nabídkách a ostatních aktivitách jakýmkoli komunikačním prostředkem /přednostně e-mailem a poštou

 

12. Závěrečné ujednání

Tyto obchodní podmínky, kupní smlouva a veškeré související právní vztahy se řídí českým právním řádem, zejména občanským zákoníkem (zákonem č. 89/2012 Sb.), zákonem o ochraně spotřebitele (zákonem č. 634/1992 Sb.) a dalšími právními předpisy, v platném znění.

Změny obchodních podmínek v jiné než oboustranně odsouhlasené písemné formě jsou vyloučeny.

Tyto obchodní podmínky jsou účinné od 6. ledna 2023.